Пластинчасто-роторні насоси

ПЛАСТИНЧАСТО-РОТОРНІ НАСОСИ МОДЕЛІ DS HS MS

Пластинчато-роторні насоси – це форвакуумні насоси, які використовуються для первинної відкачки із робочої області та відкачки високовакуумних насосів.  Основним принципом роботи таких насосів є видалення суміші газів з робочої камери методом механічної зміни тиску у відкачувальній системі. Це, в свою чергу, провокує рух молекул газу в заданому напрямку і дозволяє створити вакуум в робочій камері.

Класична схема пластинчато-роторного насосу складається: з ротора (обертальний елемент в середині насоса, що розташований ексцентрично і має щілини), статора (корпус насосу) та пластин, які розміщені в щілинах ротора і можуть радіально переміщуватись вздовж щілин під дією пружин. Ротор, статор і пластини утворюють три об’єми названі відповідно до виконуваної роботи: впускний об’єм;  область переносу; випускний об’єм насосу. В корпусі насосу наявні два отвори для входу (відкачки газу із робочої камери) та виходу (видалення газу з насосу). Для ефективного ущільнення рухомих частин в насосі використовуються спеціальні вакуумні масла.

Forevacuum-pumps-DS-1
Forevacuum-pumps-DS-2
Rotary-vane-HS
Rotary-vane-MS series
previous arrow
next arrow
Вакуум | пластинчасто-роторний насос | vacuum | novations
Вакуум | пластинчасто-роторний насос | vacuum | novations
Вакуум | пластинчасто-роторний насос | vacuum | novations
Вакуум | пластинчасто-роторний насос | vacuum | novations
Forevacuum-pumps-DS-1
Forevacuum-pumps-DS-2
Rotary-vane-HS
Rotary-vane-MS series
previous arrow
next arrow

При обертанні ексцентрично розміщеного ротора впускний об’єм насоса збільшується, що забезпечує всмоктування газу з робочої камери в зону області переносу. При дальшому обертанні пластин випускний об’єм зменшується, що призводить до стискання газу та видалення його через випускний клапан. Пластинчато-роторні насоси бувають двох видів: одноступінчасті і двоступінчасті. Двокамерна конструкція вакуумного насосу дозволяє створювати більш глибокий вакуум, а також забезпечити стабільне відкачування газів при низькій робочій температурі насосу і мінімально можливих зворотніх потоків масляних парів. В вакуумний насос вбудовано відсічний клапан, який не дозволяє маслу попадати у вакуумну систему при простої насосу. Клапан газового баласту забезпечує доступ повітря до другої ступені вакуумного насосу, що призводить до дегазації та очищенню масла від парів води та інших конденсаційних парів.

Переваги:

Важливою перевагою пластинчато-роторних насосів є проста конструкції і низька вартість даного типу насосів. Такий насос може забезпечити граничний вакуум до 10-3 мбар.

Недоліки:

Більшість пластинчато-роторних насосів, які для ущільнення використовують спеціальні масла, мають помітну вібрацію, а також викидають назовні з вихлопного патрубку так званий масляний туман. Тому, щоб захисти відкачуваний об’єм від шкідливих вібрацій та викидів маслу потрібно використовувати вхідний трубопровід (сильфонне під’єднання), а також вловлювачі масляного туману, які повертають масло назад до насосу.

 

Серія DS пластинчато-роторних насосів

Двоступенева конструкція насоса забезпечує робочий тиск до 10-3 мбар, зберігаючи при цьому низьку температуру розігріву насоса і мінімізуючи обернений потік масляних парів. Завдяки конструкційним рішенням даний тип насосів має відсікаючий клапан, який перешкоджає руху зворотного потоку в вакуумну камеру при вимкненому насосі і зменшує засмічення камери паразитними частками масла.

Присутність в даній моделі зубчастого насоса дозволяє здійснювати циркуляцію масла, що гарантує якісне змазування важливих вузлів при роботі насосів ряду DS. Для того щоб очистити масло від парів конденсованих газів і води, конструкцією передбачено наявність клапана газбалласта, який забезпечує потрапляння на другу ступінь насоса повітря. У конструкції насосів DS присутнє прозоре вікно, що дозволяє контролювати кількість масла в системі.

Для охолодження насоса використовується вентилятор, який розміщений між робочою камерою і двигуном насоса. Така охолоджувальна система дозволяє знизити тиск і зворотний потік парів масла, забезпечуючи отримання значно кращих показників чистоти вакуумної системи.

Серія HS пластинчато – роторних насосів

У насосах ряду HS впроваджена нова методика – перетворювача частоти, що дозволяє отримувати стабільну продуктивність при будь-яких змінах напруги і частоти по всьому світу.

У двоступеневих насосах ряду HS вирішені основні проблеми, властиві насосом з однофазовими двигунами. Пускові струми в насосах сери HS , приблизно, в сім разів менші, ніж у аналогічних за типом насосах. Всі насоси серії HS відповідають директивам Європейського союзу (CE) та вимогам щодо обмеження вмісту небезпечних речовин (RoHS), також всі насоси схвалені UL і канадським органом по стандартизації (CSA).

Серія MS пластинчато-роторних насосів

Одноступінчаті масляні пластинчато-роторні насоси серії MS є компактними і екологічно безпечними приладами, які забезпечують тиск в камері до 5х10-2мбар при продуктивності в діапазоні від 828 л/с до 9835 л/с. Дані насоси виступають кращою альтернативою великим промисловим насосам з аналогічними швидкостями.

Серія MS вирізняється міцними і надійними компонентами: ротор виготовляється із сталі, статор – чугунівий, пластини виготовлені з вуглецевих волокон. Також в насосах даної серії оновлена система циркуляції масла, яка забезпечує якісне змащування всіх важливих вузлів насоса і забезпечує збереження низького шумного рівня роботи. Для охолодження в даній серії насосів використовуються вмонтовані повітряні канали, які забезпечують швидке і надійне охолодження всього насоса. Пластинчато-роторні насоси ряду MS як і насоси серія DS мають в своїй конструкції клапан газбалласта і відсічний клапан для дегазації і щоб перешкоджати утворенню зворотного потоку масляних парів.

Насоси ряду MS часто використовуються разом з високовакомними насосами (турбомолекулярний або дифузійний) в широкому спектрі промислових задач, включаючи металургію, термічну обробку, вакуумне покриття, виявлення витоку гелію і транспортування зрідженого природного газу (СПГ).

Пластинчато-роторні насоси ряду DS и HS

 DS42DS102DS202DS302DS402DS602HS452HS652
Продуктивність, л/м.3895160237342504456672
Граничний вакуум, без газобалласта мбар4x10-3
2x10-3
Граничний вакуум, з газобалластом мбар
2x10-2
1x10-2
Максимальний тиск водяної пари, мбар
15
20
30
Максимальний об’єм водяної пари, гр/год.
60
100160350550350550
Допустимий об’єм маслу мін./макс., л0.60.2/0.5
0.2/0.6
0.5/1
Потужність насосу, кіловатт0.40.450.450.450.750.750.780.78
Вхідний фланецKF16
KF25
Вихідний фланецKF16
KF25
Вага, кг1122
25
35
33

Пластинчато-роторні насоси ряду МS

 MS40MS101MS301MS631
Продуктивність, л/м.828158341679835
Граничний вакуум, без газобалласта мбар5x10-285x10-2
Граничний вакуум, з газобалластом мбар1x10-20.50.7
Максимальний тиск водяної пари, мбар3030/40
Максимальний об’єм водяної пари, гр/год.5505000500020000
Допустимий об’єм маслу мін./макс., л13722
Потужність насосу, кіловатт0.752.25.5152
Вхідний фланецKF25 (KF40)KF40ISO63ISO100
Вихідний фланецKF 251/4дюйма2дюйма4дюйма
Вага, кг3389190575

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: