Site icon Вакуумне обладнання та компоненти

Гелієві течешукачі

ГЕЛІЄВІ ТЕЧЕШУКАЧІ

Гелієвий течешукач це прилад для виявлення, локалізація та проведення кількісної оцінки течі в будь-яких ємностях, резервуарах і інших замкнутих об’ємах, в тому числі і в вакуумних системах. Робота гелієвого течешукача базується на газоаналітичному методі: проведенні якісного аналізу повітря на наявність в ньому пробного газу (гелію), що надходить через натікання, або витоку.

В залежності від мети застосування течешукача визначають типові техніки роботи з розміщенням детектора: «з середини – на зовні» та «ззовні – в середину».

  • Для першої техніки досліджень, детектор пробного газу, підключають до робочої камери, в якій забезпечується потрібний рівень вакууму. Зовні камера локально обдувається гелієм. Детектор аналізує склад відкачуваного газу і детектує атоми гелію. Для локалізації течі обдув проводять тільки в певних критичних місцях (швах, важливих елементах, фланцях і інше). По кількості детектованого гелію можливо зробити якісну оцінку величини натікання (багато чи мало). Для точного визначення величини натікання, камеру розміщують у замкненому об’ємі, заповненому гелієм, і проводять вимірювання детектором у рівноважному стані.
  • В іншому варіанті, детектор знаходиться зовні робочої камери, а в саму камеру нагнітається гелій. До детектора підключається щуп (ніс), який забезпечує відбір газу з різних місць зовні робочої камери. Детектор аналізує відібраний газ, детектує гелій і знаходиться місце локалізації течі. Вимірювання величини натікання проводиться при розміщенні всієї системи (робочої камери з гелієм і течешукача) в закритий об’єм, де забезпечується певний рівень вакууму.

Гелієві течешукачі поділяються також по принципу детектування.

Течешукач з детектором селективної відкачки. Це маленький іонізаційний насос запаяний в капсулу, в якій підтримується вакуум, а стінки капсули виготовлені зі спеціального матеріалу, проникного тільки для атомів гелію. Вимірювання таким течешукачем відбувається шляхом аналізу іонного струму, який виникає при іонізації атомів гелію.

Течешукачі з мас-спектрометричним детектором. Прилад надвисокої чутливості, в якому робочу функцію по детектуванню виконує мас- спектрометр, налаштований на виявлення гелію. Принцип роботи такого течешукача базується на властивостях гелію: легку проникність і складну відкачку газу. Відповідно до даного принципу маємо два основних режими роботи: в зворотньому потоці та прямоточний.

  • При режимі зворотнього потоку робоча камера, або ж зовнішній щуп (в залежності від методу виміру) підключаються до робочого порту течешукача, який відкачується форвакумним насосом. Цей же насос відкачує турбомолекулярний насос під’єднаний до мас-спектрометра. Після обдуву камери гелієм, детектування відбувається довгим шляхом: з робочого порту через форвакуумний насос гелій потрапляє до турбомолекулярного насоса і далі до мас- спектрометра (увесь час йдучи проти потоку відкачування). Це метод низької чутливості (граничні значення досягають 10-8 мбар∙л/с) і використовується за наявності великої течі в системі.
  • Для використання мас-спектрометричного детектора в прямоточному режимі відкачування робочого порту відбувається турбонасосом, відповідно гелій при потрапляння до детектора проходить менший шлях (робочий порт – турбонасос – мас-спектрометр). Такий режим роботи дозволяє досягати гранично високих значень детектування натікання до 10-12 мбар∙л/с

Інноваційна серія течошукачів HLD, представлена на ринку в 2018 році компанією Agilent Vacuum Technologies Inc. Дані течешукачі розроблені для виявлення витоків загального призначення, доступний в декількох конфігураціях для вирішення широкого кола завдань.

Течешукачі нової серії HLD оснащені дисплеєм на 8.4 “, (удвічі більше, ніж у моделей серії VS) з можливістю обертатися на 1800. Моделі HLD легкі, придатні для переміщення так як мають в своїй конструкції поворотні колеса. Повністю закритий дизайн з простим доступом для технічного обслуговування. У 6 разів збільшена робоча площа для інструментів і аксесуарів.

Розширені графічні можливості дозволяють відображати діапазони різними кольорами, відображати графіки натікання і тиску, які можливо збільшити для детальної перевірки даних. Вдосконалений інтерфейс: шість програмованих налаштувань для автоматизації, наявні спрощення, в порівнянні з попередніми версіями даної серії, полегшують роботу як для нових так і для досвідчених користувачів.

Вдосконалений автоматизований процес безпечного відключення турбомолекулярного насоса з можливістю збереження вакууму в спектрометрі, майстер автоматичних налаштувань при першому запуску. Швидкознімний затиск на вимірювальному фланці для простоти і зручності приєднання.

Забезпечена портативність, рухливість. Можлива конфігурація для настільного використання. Представлені конфігурації: вакуумні вимірювання або ж вимірювання зі щупом.

Можливі конфігурації насосів: сухі спіральні і масляні пластинчато-роторні з продуктивністю від 2 до 30 м3/год, придатний для перевірки великих камер або малих вузлів. Можлива конфігурація з новим пластинчато-роторний насос DS 602RVP з продуктивними в 30м3

Галузь застосування:

  • Напівпровідникова промисловість.
  • Вакуумні установки наукового і промислового використання.
  • Вакуумні печі.
  • Контроль герметичності гібридних інтегральних схем.
  • Установки з нанесення покриття.
  • Можливість вбудовування в автоматичні лінії контролю.

Технічна специфікація

МодельPR02 / PD03BR15/MR15BD30/MD30
Варіанти конфігурації:НастільнийНастільний або на візку
Тип вакуумного форвакуумного насосу
Пластинчато-роторний вакуумний насос:DS-40М, 2 м3/час (34 л/хв)DS-302 15м3/час (250 л/хв)DS 602, 30м3/час (500 л/хв)
Спіральний вакуумний насос:IDP-3, 3 м3/час (50 л/хв)IDP-15, 15м3/час (250 л/хв)TS-620 30м3/час (500 л/хв)
Найменший поріг детектування по гелію(1000 ppm):5 x 10-12 мбар*л/сек5 x 10-12 мбар*л/сек
Максимальний тиск:13 мбар, 10 Торр, 1330 Па13 мбар, 10 Торр, 1330 Па
Швидкість відкачування гелію:1.8 л/с6 л/сек - в режимі Contra flow в модифікації MD 30
Калібровка:
Автоматична або ручна
Корекція дрейфу нуля:
Можна вибирати спосіб корекції фону з унікальним "auto zero < zero" алгоритмом
Зовнішній інтерфейс:
Висока яскравість, кольоровий дисплей, сенсорний екран
Час відгуку:
< 0.5 сек

Гелієвий течешукач VS-C15 виробництва Agilent Vacuum Technologies це модульний пакет для вбудовування в робочі вакуумні системи, забезпечує постійний контроль витоків у вмонтованих компонентах. Він включає в себе вакуумну конструкцію Agilent Contra-Flow, яка забезпечує максимальний захист його компонентів від забруднення в промислових умовах. Течешукач VS-C15 має в два рази менші габарити, ніж у конкуруючих детекторів даного типу. Можлива конфігурація з додатковим сенсорним екраном, який доступний для віддаленого відображення всієї інформації про стан системи і виведення всіх робочих параметрів. Найбільш повний набір опцій протоколу передачі даних, включаючи послідовний, дискретний ввід / вивід і Profinet.

Оновлена конструкція тільки з двома важливими кабелями, для живлення і для передачі даних дозволяє забезпечити простий монтаж детектора, без додаткових модулів, дорогих кабелів для підключення, які сьогодні присутні стандартно в багатьох подібних течешукачах. Критичні вузли детектора VS-C15 міцно зібрані в одному корпусі, який захищає їх від забруднень на робочому місці. Така компактна і проста конструкція дозволяє легку інтеграцію детектора в багатокомпонентну вакуумну система.

Технічна специфікація

 Agilent VS C15
Найменший поріг детектування:5 x 10-11 Па*м3/сек
Тип високовакуумного насосу:Турбомолекулярний насос Turbo-V 81-M
Тип форвакуумного насосу:Відсутній
Варіанти конфігурації:настільний
Діапазон чутливості:Вибір до 4 робочих діапазонів чутливості в межах від 1 x 10-4 Па*м3/сек до 1 x 10-10 Па*м3/сек
Максимальний тиск:7 мбар, 5 Торр, 667 Па
Калібровка:Автоматична або ручна (внутрішня або зовнішня)
Корекція дрейфу нуля:Можна вибирати спосіб корекції фону з унікальним "auto zero < zero" алгоритмом
Час відгуку:< 0.5 сек
Вбудований інтерфейс:RS 232 (DB-9M)
Керуючий інтерфейс:Profinet® I/O option (RJ45)
Споживана потужність:24VDC: ±5%; Max current: 4A (Molex 03-12-1036)
Швидкість відкачування по гелію:6 л/сек - в режимі ContraFlow

Портативний гелієвий детектор PHD-4 від компанії Agilent Vacuum Technologies Inc здатний виявляти дуже маленькі витоку в об’єктах, які мають невеликий тиск гелію / повітря всередині. Легкий і міцний аналізатор чутливий до концентрацій гелію в розмірі всього 2ppm, що еквівалентно величині витоку в 5×10-6atm-cc / sec. Така висока чутливість PHD-4 базується на інноваційній запатентованої технології Agilent SIPD – селективність по гелію, що дозволяє «помічати» витік гелію і ігнорувати всі інші гази. Принцип роботи цієї технології побудований на проникності до гелію нагрітої до відповідної температури особливої кварцової мембрани, при цьому вона прониклива тільки для атомів гелію, і непроникна для інших газів. Детектор виявляє гелій і відправляє сигнал, сила якого пропорційна кількості гелію, який пройшов через кварцову мембрану. Амплітуда сигналу відповідає величині витоку. Зручною функцією детектор PHD-4 є можливість регулювання чутливості до гелію в міру необхідності, щоб мінімізувати витрати на тестування і споживання гелію.

Оскільки PHD-4 керується мікропроцесором, він простий у використанні, не вимагає додаткового навчання. Всі настройки і обнулення обробляються автоматично, готовність до тестування складає менше 3 хвилин.

Портативний течешукач PHD-4 важить всього 2,6 кг (5,7 фунтів) включаючи батарею. Може працювати від батареї або від мережі. Акумулятор забезпечує тривалість автономної роботи течешукача до чотирьох годин. Такі габарити і умови роботи значно полегшують роботу в польових умовах.

Широкий спектр застосування – може використовуватися замість чи разом з методами виявлення такими як: “бульбашковий тест” або “виявлення при зниженому тиску”. Працюючи за методом “обнюхування щупом” дозволяє точно виявити місце розташування витоку.

Застосування:

АЕС, ТЕС. Можливість знаходження витоків в недоступних оператору місцях дозволяють застосовувати течешукач PHD-4 при контролі безпеки реакторів в критичних вузлах, великих теплообмінників і пароконденсаторах.

Нафтовидобувна і нафтохімічна галузі. Контроль ізольованих ємностей, для забезпечення екологічних норм безпеки на виробництві.

Авіаційна та космічна галузі: Забезпечуючи контроль виробництва важливих вузлів і швів на герметичність.

Технічна специфікація

 PHD-4
Поріг виявлення (гелій):2 ppm (часток на мільйон)
Найменший поріг виявлення витоків:5 х 10-7 Па•м3/сек
Час попереднього тесту:3 хв ( при ввімкненні)
Блок живлення:12 В постійного струму, 1.2 А 110-240 В 50-60 Гц
Час роботи без підзарядки акумулятора:4 год
Максимальний дрейф відгуку:Максимальний 10 ppm за кожні 10 хв
Температура:+5 °С до +35°С
Вологість:90%
Вага:2.6 кг
Час відгуку:< 2 сек

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Exit mobile version